Obchodní podmínky

Všeobecné obchodní podmínky, doprava a platba

 

M&E Beauty

Michaela Hyklová

IČ: 87981076

Hraničná 19,

350 02 Pomezí nad Ohří

E-mail: info@mebeauty.cz

Telefon: +420 735 011 297

Web: www.mebeauty.cz

(dále jen „prodávající“)

 

1) Všeobecná ustanovení

Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě mebeauty.cz. Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího (provozovatel, dodavatel) a kupujícího (zákazník, spotřebitel). Veškeré smluvní vztahy jsou uzavřeny v souladu s právním řádem České republiky.

2) Vymezení pojmů

Spotřebitelská smlouva je smlouva kupní, smlouva o dílo, případně jiné smlouvy, pokud smluvními stranami jsou na jedné straně spotřebitel a na druhé straně dodavatel.

Prodávajícím je osoba, která při uzavírání a plnění smlouvy jedná v rámci své obchodní nebo jiné podnikatelské činnosti. Je to podnikatel, který přímo nebo prostřednictvím jiných podnikatelů dodává kupujícímu výrobky nebo poskytuje služby.

Kupující spotřebitel nebo jen spotřebitel je každý člověk, který mimo rámec své podnikatelské činnosti nebo mimo rámec samostatného výkonu svého povolání uzavírá smlouvu s podnikatelem nebo s ním jinak jedná.

3) Objednávka zboží

Zboží je objednáváno prostřednictvím formuláře. Pouze řádně vyplněná objednávka, která obsahuje veškeré předepsané náležitosti je považována za platnou. Objednávka kupujícího podaná prostřednictvím internetového obchodu je návrhem kupní smlouvy a samotná kupní smlouva je uzavřena momentem doručení závazného souhlasu prodávajícího s tímto návrhem (závazným potvrzením objednávky ze strany prodávajícího). Od tohoto momentu mezi kupujícím a prodávajícím vznikají vzájemná práva a povinnosti. Prodávající neručí za omyly a chyby v objednávce ze strany kupujícího. Kupující odesláním objednávky stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí. Kupující odesláním objednávky bere na vědomí výši kupní ceny, způsob dopravy a platební podmínky.

4) Zrušení objednávky

Zrušení objednávky ze strany kupujícího:

Objednávku lze zrušit telefonicky nebo e-mailem, pokud je objednávka přijatá a zboží nebylo expedováno. V případě pozdějšího zrušení objednávky má prodávající nárok na náhradu škody, především prokazatelných nákladů spojených s expedicí zboží.

Zrušení objednávky ze strany prodávajícího:

Prodávající má právo stornovat objednávku nebo její část v případě, že se objednané zboží během vyřizování objednávky přestane vyrábět nebo dodávat na český trh, případně se výrazným způsobem změní jeho cena. O zrušení objednávky bude zákazník informován. Pokud již hodnotu objednaného zboží ve stornované objednávce uhradil, bude příslušná částka vrácena v nejbližším možném termínu na bankovní účet kupujícího.

5) Odstoupení od smlouvy

Kupující spotřebitel má podle § 53 odst. 7 občanského zákoníku právo odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů a již odeslané či jím přijaté zboží vrátit nejlépe v neporušeném stavu a nejlépe v neporušeném obalu na vlastní náklady - má tedy právo odstoupit (písemně) od uzavřené kupní smlouvy bez udání důvodů a bez jakékoliv sankce.

Kupující má právo odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí objednávky, a to v případě, že byla smlouva uzavřena pomocí prostředků komunikace na dálku a zboží bylo doručeno libovolnou přepravní službou. Rozhodne-li se kupující pro odstoupení v této lhůtě, je nutno splnit níže uvedené podmínky:

 • odeslat e-mail na adresu info@mebeauty.cz s informací o úmyslu odstoupit od kupní smlouvy s uvedením čísla kupní smlouvy (čísla faktury) a čísla svého bankovního účtu
 • zboží je nutné doručit na adresu prodávajícího nejpozději do 14 dní od odstoupení od kupní smlouvy; zboží odesílané zpět na adresu prodávajícího musí být v původním nepoškozeném obalu, nejlépe nerozbalené, nesmí být použité, musí být nepoškozené a kompletní; zboží se nesmí posílat na dobírku (v takovém případě nebude vyzvednuto); doporučujeme zboží pojistit
 • při splnění všech výše uvedených podmínek pro vrácení zboží zašleme peníze za zboží převodem na kupujícím uvedený bankovní účet, a to nejpozději do 14 pracovních dnů po fyzickém obdržení zboží
 • v případě nesplnění některé z výše uvedených podmínek nebude kupující moci akceptovat odstoupení od smlouvy a zboží bude vráceno na náklady prodávajícího zpět; prodávající je v takovém případě oprávněn účtovat kupujícímu případné další vzniklé náklady

Výjimky odstoupení od kupní smlouvy

 • zboží v uzavřeném obalu, které kupující z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit: KALHOTKY - z hygienických důvodů není možné kalhotky vrátit ani vyměnit
 • PARFÉMY, KOSMETIKA V UZAVŘENÉM OBALU - nelze vrátit produkt, který byl vyňat z originálního balení a vyzkoušený
 • DÁRKOVÉ POUKAZY

6) Cena

Cena prodávaného zboží je stanovena v ceníku, který je průběžně aktualizován. Ceníky v internetovém obchodě obsahují aktuální ceny s výjimkou případů, kdy výrobce neinformoval prodávajícího o změně ceny. Dojde-li v průběhu vyřizování objednávky ke změně ceny, bude o tom zákazník informován před vyřízením jeho objednávky.

7) Doprava

Doprava objednaného zboží přes Zásilkovnu nad 1000,-Kč je ZDARMA.

Osobní odběr

Zboží je možné si vyzvednout vždy od: 10:00 do: 17:00 hod. Popřípadě dle domluvy.

Přepravní společnosti:

ČESKÁ REPUBLIKA

 • Česká pošta Balík na Poštu -  89 Kč
 • Česká pošta Balík do ruky - 119 Kč
 • Balíkovna - 65 Kč (u objednávek nad 1000 Kč zdarma)
 • PPL – 99 Kč
 • PPL Parcel Shop - 65 Kč (u objednávek nad 1000 Kč zdarma)
 • Zásilkovna výdejní místa - 70 Kč (u objednávek nad 1 000 Kč zdarma)
 • Zásilkovna doručení na adresu - 119 Kč

 

SLOVENSKO

 • Zásilkovna výdejní místa - 4 € (objednávky nad 80 € zdarma) 

 

 

8) Dodací podmínky

Místem dodání zboží je adresa uvedená kupujícím v objednávce. Pro řádné a včasné doručení je třeba, aby adresa v objednávce byla uvedena přesně a spolu s telefonním číslem. Zboží lze doručit i do zaměstnání; i pro tento případ je třeba uvést přesnou adresu a telefonní číslo.

 1. Dodací lhůta pro objednané zboží činí 5 dnů od úhrady kupní ceny za zboží na účet prodávajícího.
 2. Prodávající má právo změnit lhůtu pro dodání zboží v závislosti na vnějších okolnostech. O této skutečnosti prodávající neprodleně vyrozumí kupujícího e-mailem popř. telefonicky a dohodne s ním náhradní termín pro dodání zboží. Nezastihne-li dopravce kupujícího v místě doručení, provede následující pracovní den druhý pokus o doručení.
 3. V případě doručení otevřené zásilky nebo zásilky s poškozeným obalem, je kupující oprávněn zásilku nepřevzít a reklamovat ji u prodávajícího či přímo u kurýra společnosti Česká Pošta, PPL nebo Zásilkovna, se kterým sepíše reklamační protokol. Pokud po rozbalení zásilky kupující zjistí, že byl poškozen i obsah zásilky, je povinen na tuto skutečnost upozornit prodávajícího, a to nejlépe e-mailem na adrese: info@mebeauty.cz nebo telefonicky na čísle: +420 735 011 297
 4. Dárkové poukazy - dárkové poukazy jsou s účinností od 20.09.2021 platné 6 měsíců od jejich vystavení. Dárkové poukazy odesíláme e-mailem (do 12 hod od objednání) nebo doporučeně Českou poštou.

9) Platební podmínky

Úhrada zboží je možná tímto způsobem:

 • bezhotovostně převodem na bankovní účet prodávajícího č. 1773200033/3030, vedený u Air Bank
 • bezhotovostně platební kartou
 • Skip Pay (Nakoupím teď, platím za 14 dní)  Skip Pay – Využitím této metody souhlasíte s obchodními podmínkami Skip Pay. Více o zpracování osobních údajů zde.
 • bezhotovostně převodem na účet prodávajícího prostřednictvím platební brány Shoptet
 • hotově při osobním odběru
 • na dobírku za poplatek 50 Kč, na Slovensko 3 € (na dobírku zasíláme pouze přes přepravní společnost Zásilkovna a PPL)

Prodávající vystaví zákazníkovi daňový doklad, který splňuje všechny náležitosti, stanovené zákonem.

10) Reklamace a záruka zboží

Na veškeré zboží se vztahuje záruka 24 měsíců. Záruka se nevztahuje na opotřebení běžným užíváním výrobků. Záruční podmínky, rozpor s kupní smlouvou a proces reklamace, uplatnění práv z odpovědnosti za vady, upravuje v podrobnostech reklamační řád. Z hygienických důvodů není možné reklamovat kalhotky.

11) Ochrana osobních údajů

Prodávající se zavazuje neposkytovat osobní data zákazníka třetím osobám s výjimkou externích organizací zajišťujících přepravu zboží a platební styk. Prodávající usiluje o snížení rozsahu dat požadovaných od zákazníků na nejnižší možnou míru. Prodávající zachází s daty v souladu s platnou legislativou, zejména se zákonem o ochraně osobních dat (GDPR), a chrání je před zneužitím.

Vaši spokojenost s nákupem zjišťujeme prostřednictvím e-mailových dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky, do něhož je náš e-shop zapojen. Ty vám zasíláme pokaždé, když u nás nakoupíte, pokud ve smyslu § 7 odst. 3 zákona č. 480/2004 Sb. o některých službách informační společnosti jejich zasílání neodmítnete. Zpracování osobních údajů pro účely zaslání dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky provádíme na základě našeho oprávněného zájmu, který spočívá ve zjišťování vaší spokojenosti s nákupem u nás. Pro zasílání dotazníků, vyhodnocování vaší zpětné vazby a analýz našeho tržního postavení využíváme zpracovatele, kterým je provozovatel portálu Heureka.cz; tomu pro tyto účely můžeme předávat informace o zakoupeném zboží a vaši e-mailovou adresu. Vaše osobní údaje nejsou při zasílání e-mailových dotazníků předány žádné třetí straně pro její vlastní účely. Proti zasílání e-mailových dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky můžete kdykoli vyjádřit námitku odmítnutím dalších dotazníků pomocí odkazu v e-mailu s dotazníkem. V případě vaší námitky vám dotazník nebudeme dále zasílat.

12) Závěrečná ustanovení

Odesláním objednávky souhlasíte s těmito obchodními a dodacími podmínkami, souhlasíte i s reklamačním řádem. Tyto obchodní podmínky jsou platné pro všechny kupní smlouvy uzavírané mezi prodejcem a zákazníkem. Prodejce si vyhrazuje právo obchodní podmínky měnit. Změněné podmínky vyvěsí na internetových stránkách mebeauty.cz nejméně 1 den před účinností nových obchodních podmínek.

 

 

Tyto obchodní podmínky nabývají účinnosti dnem 01.01.2021

Zpět do obchodu